Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

Informujemy, że na chwilę obecną (29 czerwca, godz. 12.00) nie ma zgody dyrektora Dolnośląskiego Oddziału NFZ na  przeniesienie kontraktu z dotychczasowego operatora tj. Polskiego Holdingu Medycznego,  prowadzącego oddział pediatryczny szpitala oraz świąteczną i nocną  opiekę zdrowotną,  na nowy podmiot, który zadeklarował chęć kontynuowania dotychczasowych świadczeń. 
Jest to podmiot, który współpracował do tej pory z PHM w zakresie nocnej i świątecznej pomocy a także pogotowania ratunkowego i który dysponuje tytułem prawnym do lokalu.
 
Sytuację komentuje starosta powiatu Sebastian Burdzy: Kiedy już pozbyliśmy się oszustów z PCZ, którzy szczęśliwie znaleźli się na właściwym dla siebie miejscu - w areszcie śledczym, i jesteśmy po wyroku sądu, w którym syndyk „odbił” szpital, teraz kłody pod nogi rzuca nam dyrektor dolnośląskiego  NFZ - Andrzej Oćwieja. Chociaż mógł zgodnie z prawem i swoimi kompetencjami przenieść kontrakt na jeden z dwóch chętnych podmiotów, z których jeden, nota bene, do tej pory pracował już w Środzie Śląskiej jako podwykonawca w PHMie, nie wyraził na to zgody. Zachowanie dyrektora Oćwiei dziwi mnie tym bardziej, że jest mieszkańcem naszego powiatu, a także byłym prezesem NZOZ i dyrektorem PZOZ w Środzie Śląskiej, który przygotowywał przecież spółkę do zbycia udziałów i najlepiej zna sytuację szpitala. Niestety również żaden z obecnych na naszym średzkim rynku medycznym podmiotów nie był chętny do przejęcia nocnej i świątecznej opieki medycznej dla mieszkańców.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin