Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Aby kształcić zgodnie z potrzebami rynku pracy

Aby kształcić zgodnie z potrzebami rynku pracy

List intencyjny o współpracy Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  i firmy  WAGO ELWAG podpisano 2 lutego w średzkim starostwie.
W spotkaniu wzięli udział starostowie powiatu: Sebastian Burdzy i Grzegorz Pierzchalski, reprezentanci szkoły: dyrektor Jolanta Bilińska i Mariusz Kargol oraz przedstawiciele firmy: Sylwia Leonhard i Piotr Czajkowski.
 
List intencyjny dotyczy zasad kształcenia zawodowego. Strony zobowiązały się m.in. do wymiany doświadczeń z zakresie kształcenia zarodowego oraz aktywności zawodowej uczniów, organizacji zajęć praktycznych dla uczniów na kierunku machatronik. – Trzymam kciuki za współpracę, która zapowiada sie obiecująco. Nasz szkoła kształci na wysokim poziomie i ma duży potencjał jeśli chodzi o kadrę i uczniów – podsumował spotkanie starosta Sebastian Burdzy.
 
WAGO ELWAG jest częścią światowego koncernu WAGO z siedzibą w niemieckim Minden. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją urządzeń dla automatyki oraz sprężynowych elementów połączeniowych dla elektrotechniki i elektryki. W 2017 roku firma wybudowała swój zakład we Wróblowicach, w którym zatrudnienie znajdzie około dwustu osób. W całej Polsce spółka zatrudnia ponad 600 pracowników.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin