Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Dla smakoszy i nie tylko

Dla smakoszy i nie tylko

„Powiat Średzki na talerzu” to najnowsza publikacja wydana przez średzkie starostwo. Znajdziemy w niej przepisy na dania, które wygrały lokalny konkurs kulinarny.  
To niecodzienna okazja przybliżyć i promować Powiat Średzki za pomocą smaków i aromatów. Do tej pory robiło się to w kontekście gospodarki, atrakcji turystycznych czy walorów krajoznawczych. Nowe podejście pozwala zaprezentować to co w każdej społeczności najcenniejsze - zdolnych i ambitnych mieszkańców! – czytamy we wstępie starosty powiatu do książki. I rzeczywiście nowa książka jest z jednej strony nową i ciekawą formą promocji, a z drugiej zwieńczeniem konkursu kulinarnego „Najlepsze w Powiecie Średzkim”.
 
Sześć razy mieszkańcy powiatu stawali w kulinarne szranki, mierząc się z takimi wyzwaniami jak: pierogi, żurek, szarlotka, danie z grilla, danie z ziemniaka czy naleśnik. Komisja konkursowa musiała spróbować aż 46 dań! 23 najciekawsze przepisy znalazły się w wydanej książeczce. Obok nich znajdziemy fajne zdjęcia autorstwa m.in. dziennikarzy Expressu Miejskiego. Ciekawym pomysłem są rady i komentarze Radosława Błaszczyka, jurora konkursu, a na co dzień szefa kuchni Hotelu Azyl w Kątach Wrocławskich.
 
Książka będzie kolportowana, razem z innymi materiałami promocyjnymi Powiatu, na targach, imprezach. Otrzymają ją również goście specjalni odwiedzający starostę i urząd. Mieszkańcy powiatu mogą ją zdobyć biorąc udział w lokalnych konkursach i zabawach. Pierwszy już niedługo na fb starosty.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin