Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Pamiętamy o rodakach
31-10-2017

Pamiętamy o rodakach

Kolejny raz mieszkańcy powiatu udowodnili, że pamiętają o zmarłych rodakach i na ich groby na Ukrainie podarowali kilkaset zniczy.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: 38. sesja rady powiatu
31-10-2017

38. sesja rady powiatu

Zgodnie ze zwyczajem w ostatni czwartek miesiąca tj. 26 października obradowała Rada Powiatu w Środzie Śląskiej.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Konkurs na prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej
26-10-2017

Konkurs na prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu w Środzie Śląskiej ogłosił konkurs ofert na prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 r. Poszukuje też kandydatów do Komisji Konkursowej opiniującej oferty złożone na realizację tego zadania. Więcej informacji tutaj
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Most w Ujeździe Górnym znów czynny
23-10-2017

Most w Ujeździe Górnym znów czynny

20 października, wcześniej niż zakładała umowa, zakończyła się  przebudowa mostu nad ciekiem Jarosławiec w Ujeździe Górnym.
Inwestycja rozpoczęła się na początku sierpnia i objęła rozbiórkę starego mostu do poziomu fundamentów i budowę nowego przęsła, poszerzenie jezdni do szerokości 7 metrów, budowę chodnika wraz z ochronnymi balustradami. Przebudowę wykonała firma ES-BUD MOSTY. – Takiego wykonawcy i takiej współpracy życzylibyśmy sobie przy realizacji wszystkich powiatowych inwestycji. To jak dotychczas nasza największa inwestycja mostowa, a jej efekty są bardzo satysfakcjonujące – powiedział na uroczystym otwarciu starosta Sebastian Burdzy. W symbolicznym przecięciu wstęgi udział wzięli przedstawiciele Powiatu, gminy Udanin, sołectwa Ujazd Górny oraz wykonawcy. Dla pierwszych kierowców  przygotowano drobne upominki.
 
Nowy most łączy zlokalizowane w okolicy firm przetwórstwa paszowo-zbożowego z autostradą A4. Jego przebudowa kosztowała 574 tys. zł. 243 tys. zł wyniosła  dotacja z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, pozostała kwota została sfinansowana z budżetu Powiatu.
 
 
Ilustracja do informacji: Ograniczenia w wydziale komunikacji
26-10-2017

Ograniczenia w wydziale komunikacji

Informujemy, że 9 listopada 2017 r. /czwartek/ REJESTRACJA POJAZDÓW w Wydziale Spraw Obywatelskich i Komunikacji będzie nieczynna z powodu szkolenia pracowników.
Szkolenia przeprowadza Ministerstwo Cyfryzacji w zwiazku z wdrażaniem nowego systemu informatycznego.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Szansa na lepszą infrastrukturę drogową
20-10-2017

Szansa na lepszą infrastrukturę drogową

Biorąc przykład z Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który od lat wspólnie z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei realizuje „Program Infrastruktury Drogowej” Zarząd Powiatu w Środzie Śląskiej podjął decyzję o przeniesieniu założeń programu na płaszczyznę powiatową  i 11 października przyjął dokument pn. „Program rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2018 rok.”
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: O działaniach, zmianach i planach
20-10-2017

O działaniach, zmianach i planach

Współpraca Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych tj. Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Biblioteki Pedagogicznej z placówkami oświatowymi z powiatu średzkiego była tematem konferencji zorganizowanej 18 października w średzkim starostwie.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Konkurs dla wsi - finał coraz bliżej
19-10-2017

Konkurs dla wsi - finał coraz bliżej

12 października komisja oceniająca wioski w konkursie „Nasza wieś ma się czym pochwalić” odwiedziła dwa ostatnie sołectwa – Mieczków i Chomiążę. Teraz czeka ją najtrudniejszy etap – wyłonienie laureatów.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Podaruj znicz
19-10-2017

Podaruj znicz

Zbliża się 1 listopada - dzień pamięci o zmarłych. Jak co roku Powiat organizuje zbiórkę zniczy na polskie groby na Ukrainie.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Koncert kresowy w Osieku
19-10-2017

Koncert kresowy w Osieku

W ramach 16. Dolnośląskich Dni Kultury Kresowej 14 października w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Osieku odbył się koncert „Na kresową nutę”.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 127
  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin