Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Nowe boisko wielofunkcyjne

Nowe boisko wielofunkcyjne

Władze powiatu średzkiego dbają o kondycję swoich uczniów. Właśnie kończy się modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej.
Modernizacja była konieczna ze względu na bardzo zły stan nawierzchni, liczne spękania i wybrzuszenia, a także z powodu likwidacji bardzo starego asfaltowego boiska przy szkole i Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. Dzięki niej dotychczasowe boisko o wymiarach 36x20m pełniące głównie funkcję kortu oraz boiska do siatkówki zwiększy swoją funkcjonalność, a także zyska nową jakość.
 
Na boisku położono już nowe warstwy z granulatu gumowego. Wymalowano też większość linii. Na dniach zamontowane zostaną kosze do koszykówki i zakupiony zostanie sprzęt tj.: siatki, bramki przenośne, sprzęt do badmintona, palanta, unihokeja. Z obiektu jednocześnie będzie mogło korzystać do 24 osób i służyć będzie ono przede wszystkim uczniom Powiatowego Zespołu Szkół w nr 1 w Środzie Śląskiej, do którego uczęszcza blisko 500 uczniów.
 
Bardzo się cieszę z decyzji o modernizacji. Pomimo trwającej teraz pandemii na pewno w przyszłości boisko będzie świetnie służyć naszym uczniom, a jeśli szkoła podejmie taką decyzje również mieszkańcom – mówi Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu średzkiego. – Bardzo dziękuję dyrekcji oraz nauczycielowi wychowania fizycznego Dariuszowi Jurczenko za zaangażowanie oraz czynny udział w opracowaniu koncepcji boiska i jego wyposażenia. Dzięki dobrej współpracy powstanie ciekawy obiekt sportowy zachęcający do amatorskiej gry w kosza, siatkówkę, tenisa, unihokeja oraz piłki nożnej – dodaje wicestarosta.
(rfp) 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin