Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Prężyce - Lenartowice - Księginice – największa inwestycja drogowa Powiatu

Prężyce - Lenartowice - Księginice – największa inwestycja drogowa Powiatu

Trwa przebudowa dróg powiatowych 2052D i 2057D relacji Prężyce - Lenartowice - Księginice. Inwestycja nie byłaby możliwa bez pozyskania przez Powiat Średzki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 4 579 635 zł, tj. 80% wartości zadania.
W tak trudnym dla wszystkich okresie, jakim był rok 2020 i 2021 udało się przystąpić do realizacji największej inwestycji drogowej w historii Powiatu Średzkiego. Jej całkowita wartość to 6 566 398 zł. Realizacja tej inwestycji znacznie poprawi komfort poruszania się po drogach północnej części Gminy Miękinia, spowoduje też, że ta cześć Gminy stanie się atrakcyjniejsza, a mieszkanie w niej wygodniejsze. W naszej inwestycji ujęliśmy także zdanie własne Gminy w postaci wykonania oświetlenie ulicznego w Lenartowicach i Prężycach – mówi starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz i podkreśla bardzo dobrą współpracę z władzami Miękini. Po raz kolejny potwierdza się, że partnerstwo i wzajemne zrozumienie przynosi wymierne korzyści.
 
Inwestycja obejmie modernizację 5,2 km dróg powiatowych, budowę chodników na brakujących odcinkach, remont trzech skrzyżowań, budowę kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia w Lenartowicach i Prężycach. Co istotne, po konsultacjach z projektantem starosta powiatu zadecydował, że masa będzie kładziona  po całej szerokości jezdni bez tzw. szwu, co istotnie wpłynie na jakość i trwałość nowej nawierzchni.
 
Termin zakończenia prac to koniec wakacji. Jeśli jednak warunki atmosferyczne będą korzystne może stać się to wcześniej. Kierowców oraz mieszkańców przepraszamy za niedogodności związane z przebudową drogi i prosimy o wyrozumiałość.
Modernizacja odcinka Prężyce - Lenartowice - Księginice to tzw. II etap. W pierwszym, zrealizowanym w 2018 roku, przebudowano 3,5 kilometrowy odcinek relacji Brzezinka Średzka - Gosławice - Prężyce.
(rfp)
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin